Mestská plaváreň

TEPELNÉ HOSPODÁRSTVO spoločnosť s ručením obmedzeným Košice ako správca Mestskej plavárne zahajilo koncom roka 2015 rekonštrukciu telesa neplaveckého bazéna.

Bazén bol postavený v roku 1998 zo železobetónu a na dne a po stenách sa mu postupne objavovali prasklinky, ktoré sme pravidelne museli pred sezónou opravovať.  S cieľom zabrániť degradácií telesa bazéna, sme pristupili k rekonštrukcii. Rozhodli sme sa pre osadenie nerezového telesa, ktoré kopíruje pôvodný tvar telesa bazénu.

Po novom je neplavecká a detská časť bazéna oddelená pevnou stenou,  v kombinácii s použitím nerezových materiálov to zvýšilo celkovú hygienu a prispieva k zvýšeniu komfortu kúpajúcich.

Pri rekonštrukcii sme sa snažili zohľadniť všetky námety našich návštevníkov, a preto pre zatraktívnenie bazéna pribudlo niekoľko atrakcií ako vodný ježko s vodným hríbom, pre potešenie najmenších,  a pre neplacov  vodný chrlič a hojdací záliv, ktorý nahradil betónový ostrovček.

V letnej sezóne 2018 bolo novinkou nové teleso 50- metrového bazéna. Je v antikorovom prevedení a jeho hĺbka je znížená o dvadsať centimetrov, zo 190 na 170 cm. Pri bazéne je vymenená dlažba, žľaby na odtoky vody a rozvody úžitkovej aj pitnej vody. Osadené sú aj nové nerezové brodítka.

Ponúkame:

  • bazénové atrakcie, detské ihrisko s pieskoviskom, šmýkalky, detské kolísadlá,
  • stánky s ponukou teplých jedál, chladenými nápojmi, nanukmi a miešanými nápojmi,
  • bezbariérový vstup a samostatné sociálne zariadenia so sprchou pre imobilných návštevníkov,
  • príjemnú hudbu a bezplatný internet.

Vstupenky vo forme náramkov s čiarovým kódom umožňujú návštevníkom kúpaliska obojsmerný vstup a výstup z areálu na multifunkčné športovisko, detské ihrisko alebo vstup do mestského parku.

Akceptujeme poukážky DOXX plus , Cadhoc Relax a kartu MultiSport.

Viac informácií nájdete na www.kupaliskorumanova.sk.

Tešíme sa na Vašu návštevu.