Plážový futbal na Mestskej plavárni v Košiciach

0. ročník o pohár riaditeľa TEHO v plážovom futbale

 

Dňa 5.8.2010 sa uskutočnil 0. ročnik o pohár riaditeľa TEHO v plážovom futbale na Mestskej plavárni v Košiciach. Na novovytvorenom ihrisku sa v nádhernom počasí zišlo 5 mužstiev reprezentujúcich mestské inštitúcie a významné košické firmy: Magistrát mesta Košice (MMK), Stredisko sociálnej pomoci mesta Košice  (DD), Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. (VVS), ANTIK  Telecom s.r.o. (ANTIK) a samozrejme hostiteľ TEPELNÉ HOSPODÁRSTVO spoločnosť s ručením obmedzeným Košice (TEHO).

 

ANTIK – TEHO 0:1 Góly: Bodnár 1

Prvý vykop začal už o 8. hodine stretnutím TEHO s ANTIKOM. Už tento súboj predznamenal to, čo bolo nakoniec charakteristické pre celý turnaj. Dobru zábavu, zdravé športové zápolenia absolútne v intenciách fair play, obrovskú chuť a radosť z hry. Aj napriek tomu, že v tomto súboji vyhralo TEHO 1:0, ANTIK  s množstvom nepremenených ,,tutoviek,, naznačil svoju kvalitu a potenciál.

VVS–MMK 3:0  Góly: Hudák 3

V ďalšom zápase nastúpili proti sebe MMK s VVS. Vo výbornom zápase, plného krásnych súbojov padli tri góly. VVS spustilo doslova hurikán a predčilo mužstvo MMK predovšetkým dôrazom v bránkovisku. Zaujímavosťou je, že jedine v tomto zápase padol hetrik. Postaral sa o neho hráč VVS č.8 Hudák.  MMK doplatilo v prvom zápase na menší počet hráčov, čo bola voda na mlyn dobre fyzicky aj technicky disponovanému mužstvu VVS.

O 9. hodine oficiálne otvoril turnaj konateľ - riaditeľ spoločnosti TEHO Ing. Ladislav  Knobloch s Ing. Jurajom Buľkom -  investičným riaditeľom TEHO. Obaja zapriali pekný športový zážitok, hru v rámci fair play, ako aj prianie, aby nedošlo ku žiadnemu zraneniu hráčov.

ANTIK – DD 0:1 Góly: Vilčko 1,  ŽK: Ferenc (ANTIK)

Zápas medzi ANTIK OM a DD bol plný šancí, ako na jednej, tak aj na druhej strane. Hráči predviedli technické kúsky, ktoré boli pravým korením tohto turnaja. Zápas sa nakoniec v riadnom čase skončil remízou 0:0. V penaltovom rozstrele sa nakoniec šťastie priklonilo na stranu DD. Pre hráčov ANTIKU  platilo to, čo v ich prvom zápase – nádherné akcie a gólové príležitosti zahadzovali až trestuhodným spôsobom. Zároveň druhá prehra ANTIKU začala vážne otriasať ich medailovými ambíciami.

 TEHO – VVS  0:1 Góly: Palenčár

Nasledujúci zápas medzi domácimi hráčmi TEHO a VVS sa už niesol v znamení zvyšujúcej sa teploty. Zápas nepriniesol veľa futbalovej krásy, ale o to sa viac hráči oboch tímov venovali zodpovednej defenzíve. A keďže v riadnom hracom čase nepadol gól nasledoval penaltový rozstrel. V tom obaja brankári predviedli fantastické výkony, obzvlášť Kerestúri z TEHO čaroval.  Jediný a rozhodujúci gól dali hráči VVS a tým si odniesli 2 body a vyšvihli sa na 2 miesto v priebežnom poradí.

MMK – DD 1:4 Góly: Šulek – Skomorucha 2, Serbin, Martinik

Zápas medzi MMK s DD už bol z iného cesta. Hráči MMK bojovali, ale na technickejších hráčov DD nestačili. Tí sa zžili s pieskom a predvádzali krásny technický a fyzicky ťažko ubrániteľný futbal. Záverečný rezultát bol jasný - DD vyhrali vysoko 4:1 a jasne začali kráľovať tabuľke. Naopak, po tretej prehre sa mužstvu MMK  rozplynuli nádeje na zisk hlavnej trofeje.

 

Predbežná tabuľka po odohratí polovice zápasov :

 

 

Mužstvo

Skóre

Body

1

DD

5:1

5

2

VVS

4:1

5

3

TEHO

1:1

4

4

ANTIK

0:2

1

5

MMK

1:7

0

 

ANTIK – VVS 1:0 Góly: Ferenc

Posledným zápasom predobedňajšej časti bol zápas medzi ANTIK OM a VVS. Podľa predzápasových odhadov to mal byť vyrovnaný zápas s množstvom šancí, a to napriek tomu, že VVS do tohto času neprehrali, a naopak ANTIK ešte nevyhral. Hráči ANTIKU vedeli, že v prípade prehry by už mali len malú šancu na zisk umiestnenia v prvej trojke. Zápas priniesol množstvo šancí a ANTIK už chcel zlomiť zápasovú smolu. Nakoniec sa mu to podarilo, aj keď zasa sa na gól nadreli. Ak by svoju efektivitu využili VVS, tak by ANTIKU zasa ostali iba oči pre plač. Tentokrát si víťazstvom 1:0  zabezpečili prvé 3 body do tabuľky.

 

Nasledovala obedňajšia pauza, ktorú hráči využili na doplnenie síl obedom alebo relaxom.

 

TEHO – DD 0:1 Góly: Skomorucha

Po obede nastúpilo domáce TEHO proti priebežnému lídrovi turnaja tímu DD. Domáci chceli dokázať, že napriek strate 2 bodov za remízu s VVS chcú zabojovať o celkové víťazstvo. Proti lídrovi sa predstavili vo výbornom svetle. Hrali jednoduchý a priamočiary futbal s výbornou defenzívou. V bránke pri jedovkách hráčov DD exceloval mladý Kerestúri. Ten len potvrdzoval, že je obrovskou oporou tímu TEHO. Nakoniec DD predsa len dali gól. Avšak mohli byť  radi, lebo tutovky, ktoré mali hráči TEHO snáď ani nebolo možné nepremeniť. Veď práve po takej padol nakoniec jediný gól, ale  na druhej strane. Len sa potvrdilo pravidlo NEDÁŠ DOSTANEŠ.

MMK – ANTIK 2:4 Góly: Macko 2 – Onda 2, Ferenc, vlastný MMK

V zápase MMK proti ANTIKU sa zrodila najbohatšia úroda gólov. MMK neodobral chuť ani relatívne rýchly gól Antiku, na ktorý dokázali takmer vzápätí odpovedať. Následný vlastenec MMK ešte dokázali korigovať na 2:2, ale v ďalšom priebehu už MMK chýbali sily a ANTIK dvoma gólmi len potvrdil svoju dominanciu na ihrisku. Ku úcte výkonu MMK slúži, že napriek prehrám bojovali aj v tomto zápase do posledných síl.

VVS – DD 0:3 Góly: Matyas, Martinik, Skomorucha

Zápas, v ktorom išlo obom mužstvám o veľa. VVS mohli bojovať ešte o druhé miesto a tím DD definitívne potvrdiť svoje prvenstvo. V prvom polčase relatívne vyrovnaný súboj vystriedal v druhom polčase už istú odovzdanosť hráčov VVS. Treba však jedným dychom dodať, že ovládaniu lopty vo vzduchu nemali hráči DD na tomto turnaji konkurenciu. Podčiarknuté výbornými zákrokmi ašpiranta na najlepšieho brankára turnaja Štíbera sa VVS len ťažko dostávali do vyložených šancí. VVS aj napriek trom obdŕžaným gólom nemuseli za svoj výkon hanbiť.

MMK – TEHO 0:2 Góly: 11, Bošnovič, Körös

Posledným zápasom turnaja medzi MMK a domácim TEHO sa už rozhodovalo o umiestnení tímu TEHO. Ten mal šancu aj pri pravidle – body, skóre, počet strelených gólov – odsunúť Antik na tretie miesto. Tak to vyzeralo aj na ihrisku. Predsa len už bez šance na umiestnenie hrajúce MMK nekládlo až taký odpor ako v predchádzajúcich zápasoch, aj keď nebolo odovzdaným súperom. Výborne hrajúce mužstvo TEHO so zatiahnutými ,,závesmi,, brankára Kerestúriho bušilo do MMK od prvej minúty. Brankár MMK Kačala predviedol výborných pár zásahov. Dva góly v jeho sieti by bolo ťažké pripísať na jeho vrub. Na druhej strane nikto by sa nečudoval, keby bolo skóre 0:5. Veď TEHO zasa pozahadzovalo aj vyslovene čisté gólové šance. Keďže TEHO už do konca zápasu neskórovalo, pri rovnakom bodovom zisku a rovnakom skóre, ale s vyšším počtom strelených gólov sa na druhom mieste udržalo mužstvo ANTIKU.

 

Výsledkový rezultát:

 

 

ANTIK

TEHO

VVS

MMK

DD

ANTIK

 

0:1

1:0

4:2

0:1p

TEHO

1:0

 

0:1p

2:0

0:1

VVS

0:1

1:0p

 

3:0

0:3

MMK

2:4

0:2

0:3

 

1:4

DD

1:0p

1:0

3:0

4:1

 

p – po penaltovom rozstrele

Konečná tabuľka:

 

 

Mužstvo

Skóre

Body

1

DD

9:1

11

2

ANTIK

5:4

7

3

TEHO

3:2

7

4

VVS

4:4

5

5

MMK

3:11

0

 

Najlepší brankár : Kerestúri  (TEHO)

Najlepší strelec   : Skomorucha (DD) – 4 góly

Najlepší hráč       : Ferenc  (ANTIK)